• Som Petrol Ticaret A.Ş.

  Som Petrol Ticaret A.Ş.

  Türkmenistan, Irak ve diğer Ortadoğu ülkelerinde çok sayıda sondaj ve petrol sahası geliştirme faaliyetlerinde bulunan Som Petrol Ticaret A.Ş., Orta Asya, Afrika ve Avrupadaki faaliyetleri süresince 28 milyon tondan fazla petrol ve petrol ürünleri ticareti ile Hazar Denizi üzerinden Petrol Rafinerileri için 12 milyon tondan fazla petrol nakliyatı gerçekleştirmiştir. 

   

  Som Petrol A.Ş'nin ana faaliyetleri şöyledir ; 

   

    -Ham petrol ve gaz üretimi üzerine yatırımlar

    -Petrol rafinerilerinin inşaatı, modernleştirme işlemleri ve restorasyon çalışmaları

    -Ham petrol ve petrol ürünlerinin alım-satımı

    -Petrol ve petrol ürünlerinin taşınması

    -Petrol sahaları üzerinde arama ve sondaj işlemleri

    -Petrol sahası geliştirme hizmetleri

 • Gent Elektrik Elektrik Enerjisi A.Ş.

  Gent Elektrik Elektrik Enerjisi A.Ş.

  Gent A.Ş., 2016 yılına kadar İran Tavanir Şirketinden 2 hat üzerinden elektrik ithal etmektedir. Bu hatlar 150 MW'lık Başkale ve 40 MW'lık Doğubeyazıt hatlarıdır. Başkale hattı Aralık 2012'de 400 MW'a, Aralık 2013'de ise 450 MW'a elektrik ithal etmiştir. 

   

  Gent Elektrik ayrıca, İran'ın Seymareh River bölgesinde Pompa-Depolamalı Hidroelektrik tesisi inşası için, İranlı otoriteler ile 800 milyon dolar tutarında bir anlaşma imzalamıştır.

 • Aktau Petrol Ticaret A.Ş.

  Aktau Petrol Ticaret A.Ş.

  Artis Overseas şu anda Aktau şehrinde Som Petrol'un sahip olduğu Artis Terminalinin işletmeciliğini gerçekleştirmektedir.

   

  Şirketin sahip olduğu Artis terminali 1968 yılında yerel bir şirket tarafından ısıtma yakıtı depolama amacıyla kurulmuş olup, bu tesisler 2002 yılında Artis SA'nın ana şirketi olan Som Petrol tarafından satın alınmıştır.

   

  Tesiste, üç adet 5000 tonluk ve dört adet 10000 tonluk depolama tankı ve yedi adet 100m3 'lük ve bir adet 700m3'lük yedek tank bulunmaktadır. Terminal petrol iskelesine 1 km uzunluğundaki 4 boru ile bağlıdır. Tesisin aylık 215.000 ton kapasitesi bulunmaktadır.

   

  Artis Overseas 2002'de özelleştirilen 250km uzunluğundaki,  Kaskortransservices demiryolunun %19'nun sahibidir. Bu demir yolundan yıllık 10 milyon ton yük taşınmaktadır.

   

  Şirket ayrıca, herbirinin 57 ton yükleme kapesitesi olan 250 sarınçlı vagonun sahibidir ve işletmeciliğini gerçekleştirmektedir.

 • Başlam Nakliyat

  Başlam Nakliyat

  Taşımacılık hizmetlerinin tüm alanlarını kapsayan uluslararası kalite ve verimlilik standartlarına uymak şirketin taşımacılık hizmetlerinde mükemmelliğe uzanan yolculuğunun ana hedefidir. Başlam Nakliyat, çalıştığı firmalara dünya ticareti ve taşımacılık hizmetlerinde sağladığı yüksek kalite ve kapasitesiyle tanınmıştır.
   

KARİYER

İnsan kaynağı, ASB Grup ve Grup şirketleri için çok değerlidir. ASB Grup bünyesinde ve grup şirketlerinde 1000'den fazla personel istihdam etmektedir. ASB Grup  İnsan Kaynakları Politikası; çalışanlarına ve iş başvurusunda bulunan adaylara, ırk, renk, inanç, etnik ve ulusal köken, cinsiyet, medeni hal yaş veya engellilik ayrımı gözetmeden eşit davranmaktır.

Şirket tüm çalışanlarına, yeteneklerine ve potansiyellerine dayalı olarak ilerlemeleri konusunda fırsat eşitliği sağlar.

ASB Grup  İnsan Kaynakları Politikası, organizasyonun bütün kademelerinde teşvik edici ve ödüllendirici bir ortam yaratmaktır.
Hedeflere dayalı yönetim ve personel değerlendirmesi, personel iyileştirme, motivasyon, iletişim, gelişim ve eğitim ihtiyaçlarını belirlemek ve her çalışanın kendi performansına göre ödüllendirilmesini sağlamak için düzenli olarak kullanılmaktadır.

İstinye Mah. Bostan Sk. No:12 İstinye Sarıyer, İstanbul / Türkiye
Tel: 0212 229 04 44 Faks: 0212 229 06 66 info@asbgroup.com.tr